Noc Muzeów

w Komendzie Wojewódzkiej Policji
w Szczecinie

12 maja 2023r. Do wydarzenia pozostało już tylko:

12 maja 2023r. Noc Muzeów
w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

W piątek 12 maja 2023r. odbędzie się już Noc Muzeów 2023. W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie weźmie w niej udział po raz drugi.

Budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wpisany jest do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. Obiekt położony jest w centrum Szczecina przy ul. Małopolskiej i Teofila Starzyńswkiego. Składa się z zespołu budynków o różnej liczbie kondygnacji od trzech do siedmiu w różnych częściach. Obecnie gmach przy ul.; Małopolskiej 47 jest jednym z ciekawszych zabytkówdojrzałego historyzmu na Pomorzu, któego formy architektoczniczne wyraźnie nawiązaują do pełnego i późnego północnoeuropejskiego gotyku. Neogotycki zespół budynkówPrezydium Policji wzniesiono w latach 1902-1905. Obecnie odnowiony budynek jest jedną z ciekawszych architektonicznych perełek Szczecina

Zapraszamy wszsytkich chętnych do zwiedzania naszej komendy - obiektu, któy na co dzień nie jest ogólnie dostepny. Ciekawą historię budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecienie a także szczecińskiej Policji przybliży Państwu kom. dr. Marek Łuczak. Można będzie zobaczyć m.in. wyjątkowo piękną salę konferencyjną z zabytkami polichromiami, główny hol gmachu, makietę budynku Komendy, tablicę upamiętniającą patrona Zachodniopomorskiej Policji komisarza Policji Państwowej Tadeusza Starzyńskiego, dziedziniec oraz wysłuchać niezwykle interesującej prelekcji.

 

Image

Zapraszamy do rejestracji on-line...

Zwiedzanie odbędzie się w czterech turach. Zapraszamy chętnych godzinach 18, 19, 20 i 21. Każda z zgrup może liczyć maksymalnie 40 osób. Zapraszamy do rejestracji on-line. 

 

Image

Dane kontaktowe

   +48 47-78-15-205

   wks@sc.policja.gov.pl

Adres

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
ul. Małopolska 47, 70-515 Szczecin

Telefoniczne Centrum Informacji KWP
w Szczecinie 47-78-11-900, fax. 47-78-11-559

 

Copyright © 2021. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Grzegorz Sudakow.